Історія школи
Перші прояви здобуття грамоти в населення с.Литвиновичі з`являються у кінці 17 на початку 18 століття. В основному писемними на той час були служителі церкви – дяки та священики. Заради своєї наживи вони організували навчання дітей, яке проходило в помешканні самого священнослужителя. Таку освіту не кожен був спроможний одержати. Для того, щоб дитину взяли в навчання, батько повинен був задобрити «вчителя». Таке навчання тривало досить довгий час і школу називали церковно-слов`янською.
В 1880-1885 роках біля церкви було побудоване приміщенні школи, яке складалося з трьох кімнат: дві класних і кімната для вчителя. До роботи в новій школі приступив Матвієвський Андрій Андрійович.
Школа була трирічною. Приймали сюди хлопчиків і дівчаток на добровільній основі. В перший рік навчання клас набирався повністю, але закінчували навчання не всі. Вчилися лише ті, чиї батьки спроможні були заплатити. В основному на навчання приходили лише хлопці. Так з часу побудови школи і до 1913 року трирічну школі закінчила лише одна дівчинка.
Навчальний рік розпочинався в листопаді і закінчувався в кінці березня. Основними дисциплінами, які вивчалися в перший рік навчання, було читання, письмо, арифметика та закон Божий. Читали перші півроку за Букварем, другу – за книгою, яка називалася «Первинка».
На другому році навчання вивчали граматику за підручником «Родноє слово», арифметику, читання та закон Божий по «Часослову».
Після закінчення третього року навчання складали екзамени, приймати які приїздив представник з уїзду. Тим учням, які добре складали екзамени, видавалося свідоцтво, якщо екзамени складені на «відмінно» - похвальний лист.
Школа називалася церковно-приходською.
1912 році на кошти земства почалося будівництво нової школи. Навчання в школі було не обов`язкове.
Після революції школа має чотири класи. На допомогу Петрусенко М.І. приїхали вчителі Садовничий та Рибалко.
За 28 років існування школи одержали трирічну освіту близько 200 учнів.
1927 -1929 роках директором Литвиновицької школи працював Гужва Олександр Митрофанович.
У 1932 році Литвиновицька школа стає семирічкою.
В 1948 році село Литвиновичі мало вже свою середню школу. В цей час колектив школи поповнюється новими кадрами: Пищикова М.Н., Хабаровська П.О., молода сім’я Кобилякових – Сергій Іванович та Марія Романівна та Рокитянська Ольга Іванівна.
Протягом 1950-56 років в школу прийшли працювати Москаленко Поліна Григорівна, Сагарєва Тетяна Пилипівна, Гузенко Анастасія Іванівна, Линники Олексій Михайлович та Марія Федорівна.
50-ті роки… Школа стає міцнішою, зростає її матеріально-технічна база. Кабінети поповнюються необхідним дидактичним матеріалом. Школа придбала магнітофон, радіолу, телевізор, кіноапарат, фільмоскоп.
1966 році розпочалося будівництво нового двоповерхового приміщення школи за типовим проектом, розраховане на 320 місць (директором на той час став Линник О.М.) .
І ось 1971-1972 навчальний рік учні розпочали вже в новому двоповерховому приміщенні.
З 2016 року Литвиновицька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів перейменована у Литвиновицький навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І – ІІІ ст. – дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Кролевецької районної ради Сумської області.
На даний час у закладі працює 11 вчителів. Навчається 30 учнів.