A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Литвиновицька філія опорного закладу "Мутинський ліцей"
Кролевецької міської ради Сумської області

Шкільна бібліотека

Презентація книги Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр»

Книга Юрія Горліса-Горського «Холодний яр» видається не перший раз. Але це академічне видання,яке відображає всі відомі прижиттєві версії від1932 по1938 роки. Текст позбавлений одруків, обережно осучаснений правопис.

Дана книга поділяється на 12 розділів. Також міститься стаття «Холодний Яр» Юрія Горліса-Горського археографічний аналіз». І ще чотири статті у яких розглянуто спогади автора, як історичне джерело, також наведені зауваження щодо його біографії, яка містить багато білих плям.

«Холодний яр» - розповідь про визвольну боротьбу в Україні. Після того,як червоні війська захопили Україну, над Дніпром існувала «республіка», яка під національним прапором провадила запеклу збройну боротьбу до 1922 року. У ній взяли участь села в околицях Холодного яру.

Назва «Холодний яр» перестала бути назвою лише одного з ярів, а стала назвою цілої місцевості, всієї бойової організації.

В лавах бойовиків можна було стріти полтавців, тавричан, херсонців, галичан, українців-козаків з Дону та Кубані. Першим організатором і гетьманом повстанців був 25-річний хлопець із села Мельників Василь Чучупака.

Лише з Мельників загинуло понад 300 чоловік. З родини Чучупаки – 5 синів. Вони гинули у боротьбі за визволення України, льохах ЧК, в тундра Півночі. Але не зганьбили прапора, на якому написали: «Воля України або смерть».

Видання добре відомої українцям книжки навіть не двадцяте – і попри це унікальне. Вперше після 1961 року презентується не перекручений текст і вперше взагалі академічне видання, яке відображує всі відомі прижиттєві версії від 1932 до 1938 року, вказує на розходження між ними, позбавляє текст одруків, обережно осучаснює правопис. На жаль, опубліковано лише першу частину книжки, бо видання другої 1938 року досі не знайдене.

Докладно про історію «Холодного Яру» від 1932 року до сьогодні читачі дізнаються в статті «Археографічний аналіз», яку додано до цієї книжки.


Протокол №6

Протокол №3

Вибір та замовлення підручників для 5 класу

Протокол №5

Протокол №6

Результати вибору підручників для 2 класу

Протокол №3

Результати вибору підручників для 6 класу


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора