A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Литвиновицька філія опорного закладу "Мутинський ліцей"
Кролевецької міської ради Сумської області

ЗВІТ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗА 2020 РІК

Звіт

                                   з охорони праці та безпеки життєдіяльності                                по філії  Литвиновицький НВК за 2020  рік

 

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування , утримання освітніх закладів та організацій освітнього процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації закладу. Наказом по ОЗЗСО, який видається на початок вересня № 114/1-ОД від 31.08.2020 р.  , на кожен навчальний рік призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початок навчального року виданий наказ по ОЗЗСО «Мутинська ЗОШ І – ІІІ ст..»  № 105-ОД від 31.08.2020 р. «Про затвердження тимчасового порядку організації освітнього процесу закладів загальної середньої рсвіти Мутинського освітнього округу у 2020/2021 навчальному році в умовах карантину». Заклад працює з дотриманням профілактичних заходів в умовах карантину відповідно до Постанови МОЗ № 50 від 22.08.2020 р. «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби  (COVID-19)» та Постанови МОЗ № 55 від 22.09.2020 р. «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби  (COVID-19).

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У приміщенні закладу розміщені стенди: «Безпека на дорозі», «Правила дорожнього руху», «Поведінка під час виникнення пожежі», «Радимо, попереджаємо і застерігаємо», «Обережно-висока напруга», «Правила безпеки в осінньо-зимовий період», «Травматизм», «Надання домедичної допомоги»,  «Правила поведінки у закладі під час карантину», санбюлетень. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на  профспілкових зборах. У закладі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в освітньому закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. У закладі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів (проведення виховних годин, годин спілкування, кінолекторіїв) , налагоджена профілактична робота, проведена відповідна робота  з учасниками освітнього процесу. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться  профілактичні заходи. У цьому навчальному році не було зафіксовано  травми побутового характеру серед здобувачів освіти.

У цьому навчальному році були проведені спеціальні об’єктові тренування з питань цивільного захисту та пожежної безпеки 05.11.2020 року.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Цього року діти пройшли медичне обстеження  лікарями Кролевецької ЦРЛ та надали до закладу відповідні довідки. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у закладі формуються спеціальні медичні групи  , а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по закладу. Вчителі також щорічно  проходять поглиблений медичний за графіком профогляду. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у завідувача  філії.  У 2020 році на коронавірусну хворобу               (COVID-19) перехворів 1 працівник. У закладі є  медичний кабінет, але медична сестра відсутня .

Освітній процес у закладі відбувається з дотриманням усіх протиепідемічних заходів.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебуванням у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується Законами України «Про освіту» (ст..25), «Про загальну середню освіту » (ст..22), «Про охорону дитинства» (ст..5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах », іншими нормативними документами. Згідно з вище зазначеними документами, учні 2-4 класів, діти учасників АТО Маслюк Борис та Немировець Данило (вихованець)  ,  діти з багатодітних родин  Рябов Олександр, сторчака Юлія та Сторчака Наталія забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням. Гаряче харчування учнів 2-8 класів відбувається згідно з  графіком на 2 та 3 перервах у їдальні закладу та з дотриманням протиепідемічних заходів. У цілому роботу закладу з питання охорони праці та дотримання техніки безпеки вважати задовільною.

Завідувач філії                                            Ірина КАЛАЧЕВСЬКА

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора